Mláďatá (1. deň - 25. deň)

 

Ako rastú mláďatká? Na sérii fotografií vrhu V môžeme pozorovať vývin mláďat od prvého dňa do veku dvadsiatehoprvého dňa. Za tento krátky časový úsek sa z nemotorných, slepých, hluchých a bezsrstých novorodeniatok vyvinú takmer identické škrečky v porovnaní dospelými jednicami.

 

1. DEŇ Mabella porodila pôvodne 10 malých, avšak jedno sa nenapilo mliečka. Ráno som jej ho musela vybrať z hniezda, kedže ho ani nezjedla (môže aj nemusí mamina svoje mladé skonzumovať - sú zdrojom živín). Ostalo jej 9 mrňúskov. Tie sú prvý deň tmavo ružové.

 

2. DEŇ

Mláďatká sú o čosi bledšie. Fúziky im je lepšie vidno. Stále sú však slepé, holé a odkázané na maminkine teplo a starostlivosť​.

 

3. DEŇ

Ušká už nie sú prilepené k hlavičke.

 

4. DEŇ

Osrstenie je badateľnejšie​ a hustejšie.

 

5. DEŇ

 

6. DEŇ

 

7. DEŇ

7. deň sa začína farba srsti prejavovať. Tento vrh bude jeden z tých bledších :-)

 

8. DEŇ

 

9. DEŇ

Podľa bradaviek sa dá takmer presne určiť pohlavie. Vyzerá to na 3 samcov a 6 samičiek. Niektoré korytnačinové​ samičky sú pekne viditeľné.

 

10. DEŇ

Kedže sú mláďatká už osrstené, nie sú tak veľmi náchylné na chlad. Pre maminku je pohodlnejšie ich kŕmiť na boku. Predtým na nich ležala, aby ich dobre zahrievala.

 

11. DEŇ

 

13. DEŇ

Pohlavie je určené, sú tam predsa len 3 samčekovia a 5 samičiek. Vyzerá to na dvoch medových samcov, niektoré samičky sú asi dove korytnačinové​, škoricové korytnačinové​. Vidím tam plné sfarbenie, kt. môže byť aj aaeeppToto. Jeden samček je asi krémový červenooký + žltý. Rôzne odtiene :-)

 

14. DEŇ

 

20. DEŇ

Mláďatká sú samostatnejši​e, majú otvorené očká, srsť je dobre vyfarbená. Pekne vidieť, ktoré je akej farby. Očká sú zatiaľ svetlejšie - červené.

 

22. DEŇ

Spinkajú aj bez mamky :D

 

23. DEŇ

 

25. DEŇ

 

............................................................................................................................................

Autor: CHS CHANEL

VRH V: https://chs-chanel.webnode.sk/odchovane-vrhy/a2016/vrh-v/

Fotogaléria vrhu V: https://chadessan.rajce.idnes.cz/VRH_V_31._jan_2016/